logotypy.jpg
 
 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sokół w Bodzanowie nieformalnym partenerem  OSP Kępa Polska.

Jako partner nieformalny projektu "Ocalić od zapomnienia wsparliśmy druhów w przygotowaniu projektu  oraz w merytorycznej jego realizacji.

Galeria zdjęć z zakończenia projektu >>>

 

 

71337989_1212967185555225_8219987343440871424_o__kopia.jpg

 

  Zdjęcie z archiwum Urzędu Gminy w Bodzanowie

 

22 września 2019 r. w miejscowości Kępa Polska w gm. Bodzanów odbyło się uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kępie Polskiej.

W uroczystości wzięli udział; mieszkańcy Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zakrzewie, mieszkańcy Kępy Polskiej, Sołtys Kępy Polskiej Pani Marlena Górska, Karolina Koper - Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku, Iwona Marczak- Prezes Fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem ", Paweł Bogiel - Członek Zarządu Powiatu Płockiego i Radny Powiatu Płockiego, Wójta Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski wraz z małżonką Panią Małgorzatą Staniszewską, Paweł Różański Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów, Waldemar Niedzielski Radny Gminy Bodzanów, Barbara Jachura Dyrektor Biblioteka Centrum Kultury w Bodzanowie, Zarząd Stowarzyszenia Społeczno-Kulturanego Sokół w Bodzanowie Prezes Zarządu Mirosława Żaglewska, Członek Zarządu Paulina Bogiel-Szafaryn, oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępie Polskiej na czele z Prezesem Krzysztofem Stawiarskim.

Spotkanie to efekt programu Działaj Lokalnie w ramach, którego Druhowie odnowili przydrożne krzyże w swojej miejscowości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową, która została odprawiona w malowniczej scenerii lasu w Kępie Polskiej tuż obok przydrożnego krzyża znajdującego się przy wjeździe do Kępy Polskiej. Ks. Tomasz Milewski w trakcie Mszy Świętej poświęcił nowy krzyż, efekt społecznej pracy druhów OSP Kępa Polska. W trakcie kazania poprowadził również dla wiernych niezwykłą lekcję historii miejscowości i dał świadectwo duchowego wsparcia dla wszystkich mieszkańców.

-Głównym celem projektu jest zachowanie miejsc historycznych oraz zachowanie pamięci poprzez odnowę dóbr kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Przydrożne krzyże to nasze dziedzictwo. My druhowie nie możemy pozwolić, by zostało zniszczone. Chcemy ocalić je od zapomnienia dla naszych przyszłych pokoleń. Ten projekt pokazał jak ważna jest społeczna odpowiedzialność Ochotniczej Straży Pożarnej i współpraca mieszkańców na rzecz wspólnego dobra. Cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do odnowienia symbolicznych dla naszej wiary miejsc. My druhowie podejmujemy wysiłek, aby w naszej miejscowości żyło się lepiej. To jest ważny dla naszej społeczności dzień, który już zapisał się na kartach naszej historii -powiedział podczas podsumowania projektu Prezes OSP Kępa Polska Krzysztof Stawiarski.

 

W okresie realizacji projektu od 1.06.2019 do 30.09.2019 druhowie poświęcali swój czas pracując społecznie dla dobra całej lokalnej społeczności. To budowanie społecznego systemu wartości jest godnym do naśladowania działaniem, które służy również poprawie, jakości życia mieszkańców oraz osób, które odwiedzają tę piękną, turystyczną, nadwiślańską miejscowość w Gminie Bodzanów.

 

Projekt pn. „Ocalić od zapomnienia”, został dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem " i Powiatu Płockiego.

 

 

 

Artykuł opracowała  Mirosława Żaglewska

Projekt dofinansowany ze środków "Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Mazowsze Lokalnie"
realizowanego przez Fundację Fundusz  Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz  Stowarzyszenie Europa i MY

Polityka Bezpieczeństwa

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOKÓŁ w Bodzanowie 2016 |  Realizacja: Hedea.pl