2023 r.

 


 

2019 r.


Wrzesień 2019

 

plik_1.jpg


Sierpień 2019

17 sierpnia odbył się Rajd Rowerowy 2019

 

15 sierpnia odbył się V Bieg Bodzanowski i IV Bieg Krasnala

 

 

 


Lipiec 2019

27 lipca odbył się Spływ Kajakowy "Kępiak" 2019

Więcej o projekcie >>>

 

 

plik_2.jpg

 


Czerwiec 2019

Zrealizowaliśmy  kolejny projekt - otwarcie siłowni i placu zabaw w Chodkowie.

Przeczytaj więcej o pojekcie >>>

62962335_1139901849528426_8840194171605090304_n.jpg

DSC_00911.jpg

 


Zrealizowaliśmy projekt XV Jarmark Norbertański w Bodzanowie  dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


Maj 2019

 

Mamy  zarejestrowany tradycyjny produkt Bodzanowa. Przeczytaj o nim więcej >>>

 

0001jjjjjjhhhhh.jpg

 

 

Grant dla Stowarzyszenia

 Slajd1.JPG

 

 60051206_884453795248126_7670625283564634112_o.jpg

III edycja w Gminie Bodzanów - Dzień dla Społeczności Lokalnej.

Akcja wolontarystyczna została przeprowadzona w dniu 13 maja 2019r przy udziale wolontariuszy z Fabryki Levi Strauss Poland sp. z o.o. w Płocku.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sokół w Bodzanowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzanowie wspólnie z Fabryką Levi Strauss Poland sp. z o.o. w Płocku w dniu 13 maja 2019 r. przeprowadziło Dzień dla Społeczności – akcję wolontarystyczną w Dziennym Domu Senior + w Stanowie.

W ramach akcji wolontariusze z Fabryki Levi Strauss przeprowadzili wiosenne prace porządkowe wokół DD Senior + polegajace na koszeniu trawy, grabieniu i sadzeniu kwiatów.


Kwiecień 2019

2 kwietnia br.  podpisaliśmy umowy z wykonawcami  zewnętrznej siłowni w Chodkowie

 

DSC_0064.jpg.

 


Luty 2019

Zakończyliśmy  projekt  „(Nie) zapomniana historia – Monografia Historyczna Gminy Bodzanów”  mająca na celu opracowanie i wydruk Monografii Gminy Bodzanów.

aaa.jpg

 

więcej o projekcie >>>

 


Styczeń 2019

 plik_3.jpg

 


2 0 1 8  rok


Grudzień 2018

W grudniu nastąpiło podsumowanie Programu Działaj Lokalnie, w którym uczestniczyliśmy reprezentując prawnie dwie grupy nieformalne.

Smakowitym kulinarnym wydarzeniem tego roku niewątpliwie były działania grupy nieformalnej „Pierożanki” działającej przy Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym Sokół w Bodzanowie. W ramach konkursu grantowego Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który realizuje Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem" we współpracy z Starostwem Powiatowym w Płocku oraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce „Pierożanki” otrzymały dotację w wysokości 2.000 zł na realizację projektu pod nazwą „Lepiuchy Bodzanowskie”. Zarząd Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sokół w Bodzanowie podpisał umowę dotacyjną i tym samym udzielił osobowości prawnej dla grupy.
Lepiuchy bodzanowskie to smakowite pierogi z farszem cebulowo-makowym serwowane lokalnej społeczności podczas licznych prezentacji. Realizacja projektu doprowadziła do przygotowania i złożenia wniosku do Marszałka Województwa Mazowieckiego o rejestrację produktu tradycyjnego.
Smakowite lepiuchy zostały zauważone i dodatkowo wsparte kwotą 1.000 zł przez Samorząd Województwa Mazowieckiego na przygotowanie stoisk wystawienniczych wraz z degustacją podczas pikniku „Zdrowe Mazowsze-Piknik Rodzinny z Sercem”, które odbyły się 15 września 2018 r. w Orlen Arenie w Płocku oraz 23 września 2018 r. w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Więcej o projekcie>>>


W zaczarowany świat literatury w tym samym konkursie przeniosła nas grupa nieformalna „Pełni słów”. Jest to grupa, dla której również podpisaliśmy umowę i udzieliliśmy osobowości prawnej. W ramach projektu „Witaj na Świecie. Witaj w bibliotece.” promowane jest czytelnictwo a nowonarodzone dzieci w Gminie Bodzanów otrzymały książki z Publicznej Biblioteki w Bodzanowie.

Wiecej o projekcie>>>

 


Listopad 2018

11 listopada braliśmy udział w obchodach Święta Niepodległości. Członkowie stowarzyszenia złożyli kwiaty przy Pomniku Niepodległości w Bodzanowie a podczas mszy świętej zaprezentowano replikę sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Bodzanowie z 1926 r.

 

45997382_1009470172571595_4017597612239618048_o.jpg


Pażdziernik 2018

Zwieńczeniem projektu „Niepodległe inspiracje” była przeprowadzona akcja sadzenia 100 dębów. Gmina Bodzanów zagospodarowała działkę gminną nadając jej nazwę Aleja Dębowa, a mieszkańcy odpowiedzieli z dużym entuzjazmem na apel o pomoc w sadzeniu drzew.
To wydarzenie wpisało się w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i zostało zarejestrowane w programie „Niepodległa” na stronie www.niepodległa.gov.pl dla uczczenia przez Gminę Bodzanów 100-lecia odzyskania Niepodległości.

dyplom.jpg


Wrzesień 2018

Późnym wieczorem 18 września 2018 r. przy Pomniku Niepodległości w Bodzanowie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie. W trakcie mszy świętej ks. Tomasz Mazurowski proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Bodzanowie poświęcił przygotowaną przez stowarzyszenie replikę sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Bodzanowie z 1926 r.
Zadanie zostało zrealizowane pod Honorowym Patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Wójta Gminy Bodzanów Jerzego Staniszewskiego. Projekt został objęty również wsparciem merytorycznym programu Działaj Lokalnie. Uroczystości towarzyszyli: Karolina Koper przedstawiciel Starostwa Powiatu Płockiego, Iwona Marczak Prezes Funduszu Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem, Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, dyrektorzy i nauczyciele lokalnych szkół, dzieci, harcerze, przedstawiciele lokalnego samorządu, organizacje społeczne oraz licznie zgromadzona społeczność. W uroczystości uczestniczyła młodzież Publicznego Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie w mundurach I Kompanii Kadrowej Legionów Marszałka Piułsudskiego, która przekazała poświęcony podczas mszy świętej sztandar Wójtowi Jerzemu Staniszewskiemu, który następnie przekazał sztandar członkom Zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego w Bodzanowie. Wyjątkowej oprawy patriotycznej nadał Apel Poległych, który został odczytany po mszy świętej przez Pana Dariusza Włodarczyka z grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Patria Polonia, muzyka i pochodnie harcerzy wniosły podniosłą atmosferę wśród licznie przybyłych na tą uroczystość. Symbolicznego wbicia ufundowanych pamiątkowych gwoździ dokonały instytucje oraz osoby finansujące sztandar.
Oryginał sztandaru Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Bodzanowie z 1926 r. znajduje się w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze w Częstochowie, przez lata przechowywała go w domu rodzina patrona Szkoły Podstawowej im. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie. W latach osiemdziesiątych przekazała tą cenną pamiątkę do zbiorów muzealnych Jasnej Góry. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” to pionierska organizacja wychowania fizycznego i sportu w Polsce. Członkowie przyczynili się m.in. do powstania wielu klubów sportowych oraz rozwoju Związku Harcerstwa Polskiego. Jedno z takich Gniazd działało w 1926 roku również w Bodzanowie. Reaktywowane w 2015 roku Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Sokół w Bodzanowie kontynuuje tradycje ówczesnego Sokoła. Podjęliśmy trud ocalenia od zapomnienia cennej pamiątki oryginału sztandaru z 1926 r. Jesteśmy dumni, że cząstka naszej bodzanowskiej historii znajduje się w tak zacnym miejscu, jakim jest Jasna Góra a my dzisiaj cieszymy się, że jesteśmy w posiadaniu repliki, która w chwili obecnej znajduje się w Sali Konferencyjnej im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Urzędzie Gminy w Bodzanowie i zawsze będzie przypominała o śladach historii pozostawionych na bodzanowskiej ziemi. Replikę sztandaru, przygotowano w ramach projektu „Patriotyzm jutra” i „Niepodległe inspiracje”, które sfinansował Powiat Płocki z udziałem środków własnych stowarzyszenia oraz przekazanych darowizn przez organizacje społeczne, Klub Biegacza Sokół Bodzanów, osoby prywatne i członków naszego stowarzyszenia.

Więcej o projekcie>>>

Galeria zdjęć>>>

 

 

14 września 2018 r.  zarząd  stowarzyszenia podpisał  umowę na budowę siłowni zewnętrznej w Bodzanowie.

 

siło.jpg

 

 

Wrzesień to również miesiąc w którym wyróżniona została  prezes stowarzyszenia Mirosława Żaglewska  w konkursie Liderki na Mazowszu

 

 

qHx5nFaOjWmYqLbCWGZoliderki_ksow_s.jpg

 

 

 


Lipiec - Sierpień 2018

14 lipca spędziliśmy czas na wodnym szlaku rzeki Wisły. W atmosferze pozytywnej energii i sportowej rywalizacji odbył się II Spływ Kajakowy Kepiak 2018 r., który został dofinansowany przez Powiat Płocki w wysokości 2.500 zł oraz projekt „Turystyka z biegiem Wisły„ dofinansowany w wys. 7.200 zł przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Organizatorami spływu była Ochotnicza Straż Pożarna w Kępie Polskiej a współorganizatorami Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sokół w Bodzanowie i Stowarzyszenie Klub Biegacza Sokół Bodzanów. Patronem medialnym wydarzenia został Tygodnik Płocki, gazeta lokalna i portal e-wyszogród.pl oraz Portal Płock.
więcej o projekcie >>>

Kolejna sportowa impreza odbyła się 15 sierpnia 2018 r. Tego dnia zorganizowaliśmy III Bieg Krasnala. Zadanie zostało dofinansowane w wysokości 8.000 zł przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W Biegu Krasnala udział wzięło 70 dzieci, dziewczynki i chłopcy w wieku od 1 do 6 lat. Młodszym dzieciom towarzyszyli rodzice. Motywem przewodnim był patriotyzm i bezpieczeństwo. Dzieci pobiegły w barwach biało-czerwonych, które nawiązywały do barw narodowych. Maluszki otrzymały pakiety startowe składające się z koszulki promocyjnej, czapeczki, książeczki edukacyjnej, długopisu i smyczy promocyjnej oraz wody smakowej. Każde dziecko otrzymało kupon na posiłek regeneracyjny. Były owoce, pierogi oraz kurs pierwszej pomocy dla maluchów. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku podarował wszystkim dzieciom pakiety odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo na drogach. Impreza zgromadziła około 500 osób. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi kibicowali maluszkom w jakże bajkowym i kolorowym biegu gdzie nie brakowało pozytywnych emocji, radości i uśmiechów.

więcej o projekcie  >>>


Tego dnia o godzinie 17.00, odbył się również IV Bieg Bodzanowski o puchar Wójta Gminy Bodzanów, którego byliśmy współorganizatorem. Na starcie stanęło 100 biegaczy z najdalszych zakątków Polski, którzy przebiegli trasę o długości 10 km. Projekt „IV Bieg Bodzanowski” otrzymał od Samorządu Województwa Mazowieckiego dotację w wysokości 11.000 zł. W ramach tych środków zakupiono medale, puchary oraz nagrody rzeczowe dla zawodników. Zapewniono profesjonalną obsługę pomiaru elektronicznego biegu, obsługę medyczną oraz przygotowano posiłek energetyczny i wodę dla zawodników.

 

Sportowym wydarzeniem był również II Rajd Rowerowy, który odbył się 18.08.2018 r. w ramach projektu naszego stowarzyszenia „Turystyka z biegiem Wisły”, który został dofinansowany w wysokości 7.200 zł również przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Organizatorem tego wydarzenia była Gmina Bodzanów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie. W rajdzie uczestniczyła grupa 40 osób, którym zostały zakupione koszulki promocyjne, medale, odblaski, długopisy oraz tradycyjnie przygotowano posiłek regeneracyjny i wodę. Trasa rajdu stanowiła urokliwe miejsca nad rzeką Wisłą w Kępie Polskiej.


Czerwiec 2018

4 czerwca br. przenieśliśmy się w barwny świat średniowiecznych klimatów, które można było poczuć na Jarmarku Norbertańskim w Bodzanowie. Kolejny rok jesteśmy jego współorganizatorem. Projekt „Jarmark Norbertański-Bodzanów 2018” otrzymał dofinansowanie w wysokości 16.000 zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ramach projektu zapewniliśmy wynajęcie i montaż sceny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Środki finansowe przeznaczono również na pokaz sztuki walki bractwa rycerskiego, pokaz teatru ognia, koszt nagrania filmu, wynajęcia zespołu ludowego, pokaz garncarstwa oraz sztuki hafciarskiej i koronkarskiej.


Kwiecień 2018

Wiosną zorganizowaliśmy II edycję dnia dla społeczności lokalnej. Odwiedziliśmy Dzienny Dom Senior + w Stanowie i zapewniliśmy seniorom prawdziwy powiew kolorowej wiosny. 20 kwietnia 2018 roku kilkunastu wolontariuszy Fundacji Levi Strauss Fundation przeprowadziło wiosenne prace wokół budynku Dziennego Domu Senior +. W ramach prac porządkowych posadzono krzewy, sezonowe kwiaty w donicach i skrzynkach balkonowych. Skoszono trawę i pomalowano siatkę ogrodzeniową. Firma Levi Strauss w Płocku przeznaczyła środki finansowe w wysokości 1000 zł na zakup artykułów malarskich i ogrodniczych. W ramach tej współpracy  otrzymaliśmy dotację  na realizację cełów statutowych w wysokości 3.450 zł.

SAVE_20180423_093629.jpeg


Luty 2018

17 lutego br. byliśmy współorganizatorem Turnieju Tenisa Stołowego „Tenis Stołowy Łączy Pokolenia”. Ufundowaliśmy nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju, którym okazał się 9-letni Fabian Chojecki z Kosina.

Ufundowaliśmy również nagrodę dla najefektywniej grającej pary. Rodzinny duet taty z córką, czyli Pawła i Martyny Figurskich z Małej Wsi zachwycił sportową grą, ale również pasją uprawiania sportu, jakim jest tenis stołowy.

IMG_20180217_131132.jpg


Styczeń 2018

Stowarzyszenie w dniu 14 stycznia 2018 r. już po raz trzeci wsparło w sposób rzeczowy oraz finansowy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

mirka1.jpg


Grudzień 2017

Naszym małym sukcesem okazało się otrzymane w grudniu 2017 r. wyróżnienie za najlepszą kreatywną Kampanię Programu Działaj Lokalnie w Powiecie Płockim, którą otrzymaliśmy z rąk Iwony Marczak Prezesa Fundacji Młodzi Razem oraz Mariusza Bieńka Starosty Powiatu Płockiego za realizację projektu przez naszego partnera GCKiS w Bodzanowie pod nazwąMoja mała ojczyzna -Gmina Bodzanów w obiektywie młodego fotografa w Rok Rzeki Wisły 2017”.

25497956_835367740003325_6036658267079946791_n.jpg

 

W grudniu podsumowaliśmy również realizację projektu " ZDROWY SENIOR"  ...zobacz więcej...


Listopad 2017

 Podsumowanie projektu " Moja mała Ojczyzna..."  zobacz więcej...

 Podsumowanie projektu " Łączy nas  Historia..."  zobacz wiecej...


Sierpień 2017

 Galeria zdjęć z II Biegu Krasnali 2017

15 sierpnia realizacja  projektu  "Biegaj z Gminą Bodzanów - III Bieg Bodzanowski i II Bieg Krasnali 2017 "

20799469_755463951305553_324158703944023915_n.jpg

20937855_1663915056976647_268721081_n.jpg

14 sierpnia br. nastąpiła również realizacja  naszego projektu " Rajd rowerowy z biegiem rzeki Wisły" dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku  oraz projekt  " W nas jest nurt Wisły..." dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

20799885_754857288032886_7525555229408531932_n.jpg

20841757_754640894721192_8717054838875416439_n.jpg

 

20770476_1895047147488124_1810347763821551550_n.jpg

W ramach projektu " w nas jest nurt Wisły..." po rajdzie rowerowym odbyła się również inscenizacja  Wesela Nadwiślańskiego.

20770217_754862014699080_6191510658164289720_n.jpg

 

Zdjęcia pochodzą  z archiwum Gminy Bodzanów, Stowarzyszenia Sokół  oraz  P. Kingi Witkowskiej.


Lipiec 2017

 W ramach projektu "Wsparcie dzieci niepełnosprawnych " 11 lipca 2017 r. dziesięcioro  dzieci do lat 13 wyjechało wraz z opiekunami na termy do Uniejowa. Kompleks Termalno-Basenowy, zaoferował naszym dzieciom gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. 

20046076_1678010828924228_1342621306_n.jpg

Projekt "Wsparcie dzieci niepełnosprawnych" został dofinansowany przez Wójta Gminy Bodzanów.

logo_gminy.png


 

Czerwiec 2017

Zrealizowaliśmy projekt "Jarmark Norbertański 2017"...zobacz wiecej.

Galeria zdjęć z Jarmarku Norbertańskiego.

Zorganizowaliśmy również 20 czerwca warsztaty hipoterapii w Łącku w ramach  projektu "Wsparcie dzieci niepełnosprawnych"...zobacz wiecej.

 


Maj 2017

13 maja 2017 kolejny raz uczestniczyliśmy w pełnym ekspresji  występie Pańtwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE w Karolinie. Sztuka "Cud niemany czyli Krakowiacy i Górale " to niezwykle  barwne widowisko ukazujące naszą kulturę narodową.

103_9247.JPG

 

Resized_20170513_200229.jpeg


Marzec 2017

Rozpoczynamy nowy projekt "Wsparcie Dzieci Niepełnosprawnych"

Informacje w zakładce Projekty.

dzieci_2560x1600_025.jpg


Luty 2017

Tenis Stołowy Łączy Pokolenia  - BODZANÓW   2017

25 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Bodzanowie odbył się I Deblowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bodzanów pn. „Tenis Stołowy Łączy Pokolenia”. Organizatorem turnieju była Gmina Bodzanów, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego SOKÓŁ w Bodzanowie.

W turnieju wystąpiło 12 par z terenu powiatu płockiego. Naszą Gminę reprezentował Radny Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Radny Gminy Bodzanów Krzysztof Lewandowski oraz Marcin Kurek.

Różnica wieku pomiędzy uczestnikami w deblu wynosiła 10 lat. Najstarszym uczestnikiem zawodów była Krzysztof Lewandowski natomiast najmłodszy uczestnik to zawodnik Gminnego Klubu Sportowego FALA w Nowym Duninowie siedmioletni Miłosz Milczarski, który uczestniczył w turnieju wraz ze swoim tatą P.Piotrem Milczarskim.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOKÓŁ w Bodzanowie ufundowało w tym turnieju nagrodę, którą był puchar i dyplom dla najbardziej efektownej gry. Nagrodę zdobył siedmioletni Miłosz, który wykazał się wyjątkową pasją sportową i obiecująca grą, która zapewne jeszcze nie raz nas zaskoczy.

ZAPRASZAMY do galerii zdjęć z turnieju.

 

IMG_4254.JPG


Luty 2017

Bal Walentynkowy

DSC_0582.JPG


 Luty 2017Mirra.jpg


 Styczeń 2017

Drużyna dzieci do lat 8 w piłce nożnej "Sokoliki" wygrała 19 stycznia w rozgrywkach powiatowych w Płocku. Przeszliśmy do  kolejnego etapu. Czekają nas rozgrywki na szczeblu wojewódzkim ! Uznanie dla trenera  Damiana Kłosińskiego !

16177481_1627582090869986_3071268117171789695_o.jpg

mira.jpg


Styczeń 2017

Członkowie naszego stowarzyszenia Mirosława Żaglewska-Prezes Zarządu Stowarzyszenia oraz  Paweł Bogiel - Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia   poprowadzili 15 stycznia 2017 r. licytację przedmiotów przekazanych przez darczyńców na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Bodzanowie. Do licytacji był m.in. Voucher DZIEŃ W FOTELU STAROSTY, który wraz z prowadzącymi licytował Pan Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego.

16112757_651744848344131_1863607229728712444_o.jpg

Niezastąpieni byli również  inni nasi członkowie. Wyjątkowa Marta Kucharska /Królewna Śnieżka/ oraz Tygrysek w sposób niezwykły pomagali w zbieraniu funduszy na rzecz  WOŚP i dodatkowo byli dużu atrakcją nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych.

15994339_744478835710580_972408901390684167_o.jpg

Nasze Stowarzyszenie podarowało  VOUCHER  Walentynkowy, został zakupiony na rzecz  WOŚP za 300 zł. Dziękujemy. Cieszymy się, że kolejny rok możemy wspierać ten szczytny cel pomocy dzieciom i seniorom.

Prezentacja11111.png


Wrzesień 2016

30 września o godz. 20.00 nad Szmaragdowym Dworem w Nowym Miszewie uniosła się aura miłości, dobroci, hojności i pozytywnych emocji. Gości przywitała Prezes Zarządu Stowarzyszenia Mirosława Żaglewska a oficjalnego otwarcia Balu Charytatywnego dokonał Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, który objął Patronat Honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem. Powitanych gości zespół Ex BOLO zaprosił do walca wiedeńskiego.Ta magiczna oprawa rozpoczęła spotkanie, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

bal.jpg


Wrzesień 2016

Wystartowały zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywanej w roku szkolnym 2016/2017. Nasze stowarzyszenie  oficjalnie zgłosiło do turnieju dwie drużyny, które już trenują pod czujnym okiem trenera Pana Damiana Kłosińskiego. Mamy nadzieję, że wśród dzieci są przyszli mistrzowie.
Obserwujemy treningi drużyn i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci ale również rodziców, którzy dbają o aktywność fizyczną swoich pociech. Nasze małe "Sokoliki" życzymy Wam wygranych meczy piłkarskich !

indeksnnn.png


Październik 2016

Wygraliśmy konkurs ! „Opowiedz o swoim projekcie”

W dniu 7 listopada 2016 r. w Domu Innowacji Społecznych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Mazowsze Lokalnie. To spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia wyników konkursu „Opowiedz o swoim projekcie”.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sokół w Bodzanowie zdobyło w tym konkursie I miejsce w kategorii „materiały promocyjne”.

W ramach w/w programu wspierane są projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz wspólnego dobra. Program adresowany był do młodych organizacji pozarządowych, grup samopomocowych i grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Scan2.jpg

 


Marzec 2016

W dniu 03.03.2016 r. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego podarował dla naszego Stowarzyszenia 45 biletów na przedstawienie „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”. Bardzo dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa w spektaklu oraz za wrażenia jakich mogliśmy doznać słuchając zespołu Mazowsze. Wyjazd zorganizowaliśmy dla naszych wspaniałych seniorów.

20160303_105748.jpg

 20160303_105312.jpg


Styczeń 2016

Pierwszy raz stowarzyszenie wzięło udział w licytacji  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W Szkole Podstawowej w Bodzanowie  licytację poprowadziła prezes stowarzyszenia Mirosława Żaglewska. Stowarzyszenie przekazało swoją małą cegiełkę. Przygotowaliśmy obraz z grafiką Piotra Klimczewskiego, któremu bardzo dziękujemy za nieodpłatne wykonanie i przekazanie grafiki dla stowarzyszenia na ten szczytny cel. Obraz wylicytowano za 200 zł. To początek  udanej społecznej akcji. Bardzo dziękujemy członkom stowarzyszenia za przekazanie swoich składek członkowskich na licytację tego obrazu.

8.JPG

Projekt dofinansowany ze środków "Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Mazowsze Lokalnie"
realizowanego przez Fundację Fundusz  Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz  Stowarzyszenie Europa i MY

Polityka Bezpieczeństwa

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SOKÓŁ w Bodzanowie 2016 |  Realizacja: Hedea.pl